Jak správně změřit rozteč kliky

Jak správně změřit rozteč u bezpečnostní a vchodové kliky je většinou kámen úrazu pro většinu zákazníků :) Jak už to u Nás bývá zvykem, tak jsme pro Vás připravili podrobný návod včetně ilustrace. 

CO JE TO ROZTEČ?

Rozteč je vzdálenost od osy kliky po osu otvoru pro cylindrickou vložku. Jedná se o jednu se základních, ale i zásadních specifik se kterými se setkáte při výběru té správné bezpečnostní kliky, interiérové kliky nebo kliky na vchodové, vstupní nebo palubkové dveře.

CO JE OSA KLIKY a OTVOR PRO CYLINDRICKOU VLOŽKU?

Roteč_osa_kliky_osa_vložky

JAKÉ ROZTEČE ROZLIŠUJEME?

V české republice se setkáte se třemi základními roztečemi = 72 mm, 90 mm a 92 mm.

Rozteč_72_90_92mm

JDE ROZTEČ ZMĚŘIT JEŠTĚ JINÝM ZPŮSOBEM?

Ano, lze :) Rozteč definujeme pouze proto, že ve dveřích je zabudovaný zadlabací zámek, který má v podstatě danou rozteč a nám jde pouze o to, abychom tuto rozteč kopírovali a aby nám nové bezpečnostní kování pasovalo do již zmíněného zámku. Rozteč tedy můžeme změřit i tak, že vyndáme stávající zámek ze dveří, položíme na stůl a změříme rozteč - toto měření je mnohem přesnější než u výše uvedené možnosti.

Rozteč_podle_zámku

V případě, že by jste si nebyli jisti, zda se Vám rozteč podařilo změřit správně, tak Nás neváhejte kontaktovat - kontakt

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení